Tirsdag 15. april
Kl. 12.00

Sted: Storstua 2. etasje
Pris: 210,-

Kjøp billett

Lunsjkultur 60+/Skogslusken – med Trond Granlund og Terje Norum

Praktisk info

Storstua – 2. etasje i Lørenskog hus

Storstua ligger i andre etasje på Lørenskog hus. Den har 2 innganger i den etasjen og en rullestolheis. Andre etasje kan nåes ved å ta hovedtrappen opp fra første etasje eller ved å ta heisen opp fra Parkeringshuset. Inngangene til Galleriet på Storstua er fra fjerde etasje.

Handikap

Det er 4 rullestolplasser i Storstua med adgang via egen heis i 2. etasje, midt på buen ved toalettene.

Parkering

Billettløs parkering: Det er 3 timer gratis parkering i P-huset og  på Metro storhandel uteparkering (ved Europris)
Det er 1 time gratis parkering på Metro uteparkering. Gjelder også HC-plasser

Lunsjkultur 60+/Skogslusken – med Trond Granlund og Terje Norum

Hans Børli - «Skogslusken»- en albumkonsert av og med Trond Granlund og Terje Norum

Høsten 2018 var det 100 år siden lyriker og poet Hans Børli ble født. I den forbindelse ble Terje Norum bedt om å tonesette en rekke Børli-dikt. Dette resultert i plateutgivelse, som hadde release i Moss kirke januar 2020.

ALBUMET BLE SPELLEMANNSNOMINERT I 2020.

Denne turnéen er et innblikk i Hans Børlis fantastiske univers og fantastisk musikk og lyrikk fremført av noen av de beste musikerne landet har å by på.

Medvirkende på albumet og på turne:
Terje Norum - tangenter
Trond Granlund - vokal
Freddy Holm - gitar 
Jørun Bøgeberg - bass 
Anders Engen - perkusjon

«Kombinasjonen av kreative musikere i studio, Anders Engen som produsent og Mike Hartung har gjort at dette kanskje har blitt min beste plateinnspilling noensinne. Målet er å få frem Børlis diktning i et kommuniserende men annerledes lydbilde/tonespråk.» - Trond Granlund

Forord album:

«Hans Børli er folkelig, han er tømmerhoggernes, husmennenes og sliternes mann. Han ser verden nedenfra slik hans samfylkinger Alf Prøysen og Vidar Sandbeck gjorde det. Samtidig sier han i et dikt: Tro ikke at jeg kommer fra små forhold!/ Himmelen sto alltid åpen for meg. Når så mange leser Børlis dikt i dag er det fordi hans folkelighet er visjonær og allmenn. Han kan se verden nedenfra, men han kan også se den fra et punkt oppunder stjernene, fra et fugleperspektiv der menneskenes liv, deres undring, ensomhet, grublerier og naturopplevelser, blir enda tydeligere. Og i et slikt perspektiv, når all verdslig materialisme og trivialiteter er skrelt vekk er vi alle mennesker, eller som han selv sier det: Jeg er et menneske. Jeg har erkjent storheten i dét å være så uendelig liten. Børlis særegne evne til å knytte opplevelsen av naturen og skaperverket til menneskenes livsvilkår gjør hans dikt ubehagelig aktuelle.»

Trygve Åslund (forlagssjef i Aschehoug)

Gavekort

Gavekort

Gi en opplevelse i gave

Kjøp gavekort her

Servering

Serveringssteder

Spis og drikk før forestilling

Les mer